FOOD SAFETY

Specjaliści Twojego zakładu

Food Safety jest firmą powstałą w wyniku wielu lat doświadczeń w przeprowadzaniu inspekcji, kontroli oraz audytów w zakładach spożywczych w Polsce jak również w całej Europie

Food processing plant interior with positive smiling technologist holding checklist.

Food Safety!

Najwyższe standardy i bezpieczeństwa żywności w branży

W związku z kierunkowym wykształceniem dotyczącym technologii produkcji żywności jak również zarządzania ryzykiem pod kątem zagrożeń mikrobiologicznych, fizycznych czy chemicznych jesteśmy ekspertem w dziedzinie wykrywanie niepożądanych czynników prowadzących do kontaminacji żywności.

0

Wykonanych inspekcji

0 %

Zadowolonych klientów

0

Zagrożeń dla człowieka

ADRES

Rączna 577
32-060 Liszki

KONTAKT

tel: 606 133 041
e-mail: foodsafety@foodsafety.com.pl

Wymienniki ciepła

Biofilm

Drobnoustroje wchodzące w kontakt z powierzchnią ścian, podłóg, maszyn i urządzeń , a także systemów kanalizacyjnych w zakładach produkcji żywności, dążą do trwałego połączenia się z nimi, ponieważ stan taki umożliwia im konkurowanie o substancje odżywcze oraz osłabia oddziaływanie niekorzystnych czynników środowiskowych. Specyficzną właściwością wszystkich drobnoustrojów wchodzących w tego rodzaju kontakty jest zdolność syntezy pozakomórkowych polisacharydów, za pośrednictwem ich komórki łączą się z różnymi materiałami (stal nierdzewna, szkło, glazura itp.), tworząc na ich powierzchni trudno usuwalne skupiska zwane BIOFILMAMI. Biofilmy mogą także powstać na powierzchni skóry, mięsa tusz zwierząt rzeźnych.

               Tworzenie biofilmu w istotny sposób utrudnia wykonanie skutecznych zabiegów mycia i dezynfekcji maszyn, urządzeń oraz wszelkich powierzchni używachych w przemysle produkcji zywności. Biofilmy na wszystkich powierzchniach, jeśli nie udaje się ich usunąć, stają się coraz bardziej ekspansywne, oraz stanowią permanentne źródło kontaminacji produkowanej zywności.

               Food Safety prowadzi badania na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie pod kątem powstawanie, detekcji oraz usuwania biofilmu.

Skip to content