FOOD SAFETY

Specjaliści Twojego zakładu

Food Safety jest firmą powstałą w wyniku wielu lat doświadczeń w przeprowadzaniu inspekcji, kontroli oraz audytów w zakładach spożywczych w Polsce jak również w całej Europie

Food processing plant interior with positive smiling technologist holding checklist.

Food Safety!

Najwyższe standardy i bezpieczeństwa żywności w branży

W związku z kierunkowym wykształceniem dotyczącym technologii produkcji żywności jak również zarządzania ryzykiem pod kątem zagrożeń mikrobiologicznych, fizycznych czy chemicznych jesteśmy ekspertem w dziedzinie wykrywanie niepożądanych czynników prowadzących do kontaminacji żywności.

0

Wykonanych inspekcji

0 %

Zadowolonych klientów

0

Zagrożeń dla człowieka

ADRES

Rączna 577
32-060 Liszki

KONTAKT

tel: 606 133 041
e-mail: foodsafety@foodsafety.com.pl

Inspekcje zbiorników

Nieszczelności w zbiornikach mogą być przyczyną wycieków, poważnych awarii, a nawet obejmujących wiele maszyn zniszczeń. W przypadku zakładów spożywczych nawet najmniejsze pęknięcia mogą z kolei spowodować kontaminację produktu, a co za tym idzie, zaszkodzić klientom, którzy później się z nim zetkną. Takim sytuacjom mogą jednak zapobiegać inspekcje zbiorników, które ma w swojej ofercie Food Safety.

Jak wyglądają nasze inspekcje zbiorników?

Nasze inspekcje zbiorników to szczegółowe badania, które pozwalają dokładnie ocenić stan danego zbiornika i poszczególnych jego elementów. Aby zapewnić maksymalną wiarygodność analizy, wykorzystujemy różnorodne działania mające na celu potwierdzenie jakości i wysokich standardów danego pojemnika. Wśród nich są między innymi:

  • Inspekcje zbiorników od wewnątrz, ze szczególnym uwzględnieniem warstw izoluzjących przetwarzane produkty od środowiska zewnętrznego i kluczowych elementów pobliskich instalacji, urządzeń czy przedmiotów.
  • Detekcja biofilmu, czyli siedlisk bakterii na potencjalnie narażonych powierzchniach
  • Wymazy ze zbiorników oraz powiązanych z nim maszyn; wymazy z poszczególnych elementów narażonych na zagrożenia biologiczne.
  • Inspekcje zbiorników pod kątem mikropęknięć i innych uszkodzeń niewidocznych gołym okiem, wykonywana z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu.
  • Badania mikroskopowe zbiorników.

Poznaj nasze inspekcje zbiorników i postaw na bezpieczeństwo

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że inspekcje zbiorników wymagają ogromnej wiedzy zarówno z dziedziny mikrobiologii i powiązanych badań, ale również z dziedziny materiałoznawstwa i mechaniki. Dzięki kierunkowemu wykształceniu i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom to i wiele więcej. Nasze inspekcje zbiorników wykonujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, w tym także mikroskopowych, co pozwala nam analizować najdrobniejsze szczegóły obiektów. Dodatkowo wykonujemy także kompleksowe analizy mikrobiologiczne, dzięki którym możemy stwierdzić, czy zbiorniki spełniają standardy sanitarne i nie stanowią zagrożenia dla przetwarzanej żywności.

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą naszych usług dla Twojego zakładu.

Skip to content