Kontrola powłoki wewnętrznej

Nasza firma posiada doświadczenie w prowadzeniu kontroli powłoki wewnętrznej zbiorników. Na bazie wieloletniego przygotowania i wiedzy nasi specjaliści przeprowadzą dokładną inspekcję zbiorników, które na co dzień wykorzystywane są w różnych sektorach gospodarki, w tym m.in. w zakładach spożywczych. Przeprowadzenie kontroli jest niezbędne dla weryfikacji tego, czy dany zbiornik wciąż może być wykorzystywany do przechowywania, transportu, czy też obróbki produktów żywnościowych.

 

Na czym polega badanie?

Kontrola powłoki wewnętrznej to zespół badań, których wyniki pozwalają trafnie ocenić stan zbiornika, a także jego poszczególnych elementów. Sprawdzamy m.in. grubość powłoki lakierniczej, a także ewentualne uszkodzenia mechaniczne wewnątrz zbiornika. Ewentualne usterki mogą być przeciwwskazaniem do eksploatacji zbiorników. Wyłapanie ich w porę pozwoli na wprowadzenie niezbędnych prac konserwacyjnych i sprawi, że dane elementy będą mogły być wykorzystywane dłużej. Wszystko z korzyścią dla jakości prowadzonej produkcji oraz jej efektywności finansowej. 

Nowoczesny sprzęt

Posiadamy nowoczesny sprzęt, dzięki któremu jesteśmy w stanie zajrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc wewnątrz zbiorników. Dzięki temu żaden centymetr kwadratowy powłoki wewnętrznej nie umknie naszej uwadze. Wszystko za pomocą kamery rejestrującej na żywo obraz o dużej szczegółowości. To niezwykle istotne, ponieważ w branżach specjalistycznych należy zachować wysoką skrupulatność prowadzonych badań. Nawet najmniejszy błąd może być bardzo kosztowny, a w skrajnych przypadkach może powodować zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi, np. w przypadku dostania się do żywności szkodliwych substancji. 

Skrupulatność

W trakcie kontroli sprawdzimy wszelkie pęknięcia i inne defekty mechaniczne. Znajdziemy także ewentualne pozostałości po przechowywanych wcześniej w zbiornikach produktach, a także ciała obce. To bardzo istotny element badania, ponieważ pozostawienie ciał obcych w zbiorniku może negatywnie wpłynąć na jakość produkcji i efektywność składowania produktów. Nasze badania są zgodne z rygorystycznymi standardami rynkowymi oraz z wymogami prawnymi. Specjaliści posiadają niezbędne uprawnienia. Posiadamy doświadczenie w przeprowadzaniu kontroli różnego rodzaju zbiorników: sterylnych, przetwórczych, magazynowych, transportowych, CIP itp.). Mogą posiadać dowolny kształt i rozmiar. 
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym specjalistą w celu sprawdzenia możliwości ewentualnej współpracy. Do usłyszenia. 

Skip to content