FOOD SAFETY

Specjaliści Twojego zakładu

Food Safety jest firmą powstałą w wyniku wielu lat doświadczeń w przeprowadzaniu inspekcji, kontroli oraz audytów w zakładach spożywczych w Polsce jak również w całej Europie

Food processing plant interior with positive smiling technologist holding checklist.

Food Safety!

Najwyższe standardy i bezpieczeństwa żywności w branży

W związku z kierunkowym wykształceniem dotyczącym technologii produkcji żywności jak również zarządzania ryzykiem pod kątem zagrożeń mikrobiologicznych, fizycznych czy chemicznych jesteśmy ekspertem w dziedzinie wykrywanie niepożądanych czynników prowadzących do kontaminacji żywności.

0

Wykonanych inspekcji

0 %

Zadowolonych klientów

0

Zagrożeń dla człowieka

ADRES

Rączna 577
32-060 Liszki

KONTAKT

tel: 606 133 041
e-mail: foodsafety@foodsafety.com.pl

Płytki odciskowe

Płytki odciskowe – badania dla zakładów spożywczych

W zakładach spożywczych zanieczyszczenie każdej, nawet najmniejszej powierzchni może zmienić się w zagrożenie na masową skalę. Redukowanie ryzyka przenoszenia się drobnoustrojów przez regularne badania w zakładach spożywczych jest zatem kluczowe. Jedną z najskuteczniejszych metod wykonywania ich zarówno w małych, jak i dużych halach produkcyjnych jest wykorzystanie płytek odciskowych, które są częścią także naszej oferty.

Jak działają płytki odciskowe?

Płytki odciskowe to niewielkie przedmioty umożliwiające ocenę jakości dezynfekcji przeprowadzanej w ramach aktualnie wdrożonych programów czystości. Są one wykonane z tworzywa sztucznego, na którym znajduje się pożywka wykorzystywana w procesie badania do namnażania bakterii, grzybów i innych potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów.

Płytki odciskowe, dzięki wykonaniu z tworzywa sztucznego, mogą zostać wykorzystane do badania zarówno powierzchni, jak i konkretnych substancji (np. cieczy). Po pobraniu próbek z miejsc, które są poddawane analizie płytki odciskowe umieszcza się w inkubatorze, który stwarza idealne warunki do namnażania drobnoustrojów. Po upływie 24 lub 48 godzin materiały badawcze można ocenić pod kątem obecnych na próbce zanieczyszczeń; jest to możliwe dzięki dedykowanym tablicom interpretacyjnym, które gwarantują, że ocena wyników będzie prawidłowa.

Co można zbadać, wykorzystując płytki odciskowe?

Jedną z największych zalet płytek odciskowych jest możliwość stosowania ich w przypadku najróżniejszych przedmiotów badań. Można nimi z sukcesem analizować zarówno ciała stałe, jak i ciecze. Aby zrobić to z sukcesem, należy:

  • W przypadku ciał stałych: mocno docisnąć płytki odciskowe do badanej powierzchni.
  • W przypadku cieczy: zanurzyć płytki odciskowe na 10 sekund w roztworze, a następnie usunąć z nich nadmiar płynu.

Dzięki tym właściwościom płytki odciskowe powszechnie wykorzystuje się do badania płaskich powierzchni (np. linii produkcyjnych, płytek, blatów, ścian czy podłóg), a nawet odzieży czy wykorzystywanych w procesie produkcji płynów.

Zalety wykorzystania płytek odciskowych w zakładach spożywczych

Płytki odciskowe to prosty sposób na regularne kontrolowanie standardów czystości w zakładach spożywczych. Ich proste zastosowanie pozwala na wykorzystanie ich nawet w mniejszych fabrykach, a szybkie wyniki sprawiają, że można z ich użyciem reagować na bieżące problemy.

Food Safety oferuje wysokiej jakości płytki odciskowe, jak również przeprowadza kompleksowe badania z ich użyciem. Dzięki temu możesz z łatwością sprawdzić stan swojego zakładu. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług!

Skip to content