Pobieranie wymazów

Bez dwóch zdań jednym z największych zagrożeń w procesie produkcji żywności są szkodliwe drobnoustroje. Wszystko dlatego, że nie dostrzeżemy ich gołym okiem, a ich obecność wpływa na obniżenie jakości produktu, czy też zakażenia. Docelowo prowadzi to do strat finansowych producenta, a także zagrożenia dla zdrowia konsumentów. Właśnie dlatego niezbędne jest prowadzenie badań w tym zakresie. Jako Food Safety oferujemy pobieranie wymazów z różnych elementów instalacji produkcyjnej, a następnie ich analizę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie. 

Dlaczego warto pobierać wymazy?

Pobieranie wymazów mikrobiologicznych oraz prowadzenie badań w tym zakresie to niezwykle ważne działania związane z bezpieczeństwem produkcji żywności. Dzięki nim można sprawdzić, czy w danych elementach instalacji znajdują się szkodliwe drobnoustroje. Choć nie widać ich gołym okiem, to jednak badanie laboratoryjne z dużą dokładnością wykaże ich ewentualną obecność. Prowadzenie tego typu badań pozwala zminimalizować ryzyko występowania zakażeń produktu, utraty jego jakości, a także ewentualnych chorób klienta. Tego typu sytuacje byłyby poważnym zagrożeniem dla marki, jej renomy oraz przyszłości. 

Profesjonalne badania od Food Safety

Jako Food Safety prowadzimy profesjonalne badania w zakresie kontroli higieny produkcji żywności. Badania mikrobiologiczne na podstawie wymazów przeprowadzane są z dużą dokładnością, a wyniki trafiają do producenta stosunkowo szybko. Tego typu usługi świadczymy zarówno okresowo w ramach profilaktyki, jak i jednostkowo na życzenie klienta. Dzięki temu zapobiegniesz skażeniom oraz zweryfikujesz ich ewentualne źródło, jeżeli jakaś partia towaru uległa zanieczyszczeniu. Wszystkie badania prowadzone są w oparciu o nowoczesny sprzęt laboratoryjny oraz wieloletnie doświadczenie specjalistów. Podczas badania uwzględniamy przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa żywności. 

 

Zaufaj profesjonalistom i skorzystaj z pobrania wymazu oraz badań przeprowadzanych przez Food Safety. Razem zadbamy o bezpieczeństwo i jakość Twojej produkcji. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem w celu przygotowania indywidualnej oferty, skrojonej na miarę Twoich potrzeb i typu produkcji. Do usłyszenia.

Skip to content