Walidacja mycia CIP

W naszej ofercie znajduje się również walidacja mycia CIP. Celem wykonania tej usługi jest sprawdzenie, czy proces czyszczenia CIP jest dokładny i spełnia rygorystyczne normy przepisów i standardy rynkowe. Od niezawodności i skuteczności mycia CIP zależy to, czy jakość wytwarzanego produktu będzie na satysfakcjonującym poziomie. Jakiekolwiek odstępstwa od procesu mogą prowadzić do zaburzeń produkcji i dużych strat finansowych.

 

Po co wykonuje się walidację?

Usługa ta wykorzystywana jest w bieżącej kontroli zbiorników oraz ich czystości. Walidacja ma na celu sprawdzenie, czy proces mycia CIP przechodzi bez zarzutu. Polega to na sprawdzeniu, czy w procesie mycia usuwane są wszelkie pozostałości aktywnych składników, środków czyszczących, drobnoustrojów, czy też pozostałości po wcześniejszych produktach. Od czystości zależy to, czy jakość wytwarzanego produktu nie będzie narażona na uszczerbek oraz, czy sam produkt nie będzie podlegał skażeniu. Wpływa to nie tylko na jego jakość, ale również na przydatność do spożycia. Docelowo prowadzi to do strat finansowych. Prowadzenie walidacji mycia CIP wymagane jest przez Dobrą Praktykę Wytwarzania. 

 

Indywidualne podejście do klienta

Naszą firmę cechuje indywidualne podejście do klienta. Każdy proces walidacji CIP dostosowywany jest do jego potrzeb oraz sposobu użytkowania zbiorników. W obsługę zaangażowany jest nasz zespół, który przygotowuje plan realizacji zadania oraz wybiera dostępną na rynku technologię. Naszym celem jest zapewnienie skutecznego badania i wykrycie ewentualnych błędów w procesie. Po wykonanej usłudze przygotowujemy dokładny raport, a także rekomendujemy wdrożenie określonych działań. Wszystko w trosce o utrzymanie wysokiej jakości produkcji spożywczej lub innej. Dzięki temu produkt będzie lepiej zabezpieczony, a producent uniknie strat finansowych i innych problemów. W ramach walidacji przeprowadzamy inspekcje zbiornika, przewodów rurowych i pozostałych elementów instalacji produkcyjnej, która podlega tzw. czyszczeniu na miejscu. 

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem i sprawdzenia potencjału współpracy. Do usłyszenia.

 

 

 

 

 

+48 606 133 041
foodsafety@foodsafety.com.pl
Skip to content