Walidacja mycia CIP

W ramach usług Food Safety proponujemy przeprowadzenie walidacji mycia CIP przy pomocy różnych technik. Jedną z nich jest wideoendoskopia, która pozwala nam dotrzeć również w trudno dostępne miejsca instalacji w produkcji żywności. Dzięki temu sprawdzimy, czy proces mycia przebiega bez zarzutu i nie powoduje ewentualnego zagrożenia dla jakości produktu. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem w celu umówienia realizacji usługi.

 

Na czym polega walidacja mycia CIP?

To proces, który polega na sprawdzeniu efektywności mycia elementów instalacji w procesie produkcyjnym. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy to urządzeń czyszczonych na miejscu. Za pomocą kamerki umieszczonej na giętkim przewodzie jesteśmy w stanie dotrzeć z obrazem nawet z trudno dostępne miejsca w całej instalacji. Dzięki temu sprawdzimy, czy proces czyszczenia jest wydajny i gwarantuje zachowanie wysokiej jakości produktu oraz powtarzalność produkcji. 

Skuteczna walidacja mycia CIP pozwala na sprawdzenie, czy po czyszczeniu w instalacji nie pozostają ślady: środków chemicznych i dezynfekcyjnych, wcześniejszych produktów, szkodliwych drobnoustrojów, czy też inne ciała obce. To niezwykle istotne, ponieważ każdy z wymienionych wcześniej elementów może powodować obniżenie jakości produktu, a nawet jego skażenie. Wówczas dochodzi do poważnych strat, a także ryzyka zatruć pokarmowych u konsumentów. Takiej sytuacji chciałby uniknąć każdy producent. 

Nowoczesna technologia

W ramach tej usługi korzystamy z nowoczesnej technologii wideoendoskopii. Walidację mycia CIP przeprowadzamy również przy wykorzystaniu prac mikroskopowych i innych. Każdorazowo zakres prac dostosowujemy do potrzeb klienta oraz typu użytkowanej przez niego instalacji. Wszystkie usługi są zgodne z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i wykonywane przez renomowanych fachowców. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać o potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do kontaktu i ustalenia zakresu współpracy z Food Safety. 

Skip to content