Wideoendoskopia

Jako Food Safety oferujemy naszym klientom wideoendoskopię maszyn i instalacji wykorzystywanych w produkcji spożywczej i nie tylko. To niezawodne rozwiązanie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa żywności oraz efektywnego procesu produkcyjnego. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty w tym zakresie oraz do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem. 

Na czym to polega?

Wideoendoskopia to badanie, które polega na zebraniu materiału filmowego i sprawdzeniu nawet najtrudniej dostępnych zakamarków w instalacjach i zbiornikach na żywność. Zabieg polega na umieszczeniu czułej kamery na końcu giętkiego przewodu. Ten następnie wprowadza się do instalacji i za pomocą obrazu z kamery kontroluje jej stan techniczny od wewnątrz. Tego typu badanie daje dużą precyzję inspekcji i pozwala na sprawdzenie uszkodzeń mechanicznych instalacji, zarysowań, czy też pozostałości poprzedniego produktu i innych ciał obcych. 

To niezwykle istotne w zakładach spożywczych, ponieważ wszystkie usterki oraz zanieczyszczenia mogą być źródłem zakażeń dla produktu. Gdy do nich dojdzie, to produkt traci na jakości lub jest nieprzydatny do spożycia, co generuje duże straty i problemy dostawców. Jeżeli słabej jakości produkt trafi do klienta, to z dużym prawdopodobieństwem zrezygnuje on ze współpracy. Skutki zaniechań w zakresie sprawdzania stanu technicznego wnętrz zbiorników i instalacji w zakładach spożywczych mogą być bardzo bolesne. Nasi specjaliści są w stanie zajrzeć nawet do najbardziej niedostępnych elementów linii produkcyjnych i maszyn. Dzięki temu zyskasz pewność, że proces przebiega prawidłowo lub dowiesz się, co w nim zmienić i jakie prace czyszczące i konserwujące wprowadzić. 

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym przedstawicielem w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą współpracy. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo i jakość prowadzonej przez Ciebie produkcji spożywczej.

+48 606 133 041
foodsafety@foodsafety.com.pl
Skip to content